Na ovogodišnjem Zimskom Vivaldi forumu, jednom od najvažnijih regionalnih okupljanja poslovne zajednice, Uroš Živković, programski direktor Tačke povratka, imao je čast da bude jedan od govornika. Forum, koji se održao u Mokroj Gori, okupio je više od 120 učesnika iz osam zemalja, a tema ovogodišnjeg događaja bila je „Inovacije su ključ za uspeh u poslovanju“.
Tokom foruma, Uroš je predstavio ključne projekte Tačke povratka koji imaju za cilj olakšavanje povratka u Srbiju, ali i cirkulisanje visokoobrazovanih pojedinaca. Naglasio je važnost inovativnih rešenja koje razvijamo kako bi se stvorio prostor za rast i razvoj profesionalaca, povezujući ih sa idejama, prilikama i tržištem rada. Uroš je takođe istakao značaj predlaganja tematskih javnih politika koje podržavaju povratak talenata, omogućavajući lakšu integraciju povratnika u poslovnu zajednicu i šire društvo. Kroz ove projekte, Tačka povratka stvara temelje za dinamičniji poslovni ekosistem i podstiče razvoj sektora koji mogu doprineti razvoju Srbije.
Zimski Vivaldi forum poznat je po autentičnim poslovnim pričama i izuzetnoj prilici za umrežavanje, što ga čini jedinstvenim mestom za rast i razvoj. Ove godine, forum je obeležio 15. godišnjicu postojanja, a naglasak je stavljen na značaj inovacija u savremenom poslovnom okruženju.
Tačka povratka ponosna je što je doprinela ovom prestižnom događaju, nastavljajući svoju misiju povezivanja ljudi i ideja, te otvaranja novih vrata za buduću saradnju i uspeh.